Шановні клієнти, ми намагаємось зберігати ціни на сайті актульними, але все ж просимо вас уточнювати їх у менеджера. Дякуємо за розуміння!

Трохи - трохи про ДСП і МДФ. Кому віддати перевагу?

Зараз з деревно-стружкової плити робиться маса самих різних меблів. Це меблі для віталень, для спалень, для дитячих кімнат, для державних установ, це офісні меблі, шкільні парти і велика кількість подібних меблів. Технологія виробництва ДСП була відкрита в Сполучених Штатах в 1940-х роках, і після цього довела свою доцільність по всьому світу. Але ДСП - не єдиний матеріал для виробництва меблів. З ним конкурує МДФ. Розберемося, в чому їх відмінності, плюси і мінуси.

 

Деревно-стружкова плита (ДСП)

Технологія її виробництва в цілому проста. Використовуються як хвойні, так і листяні породи дерева, тріска, тирса, вторинна деревина. Усю цю масу висушують, а потім за допомогою пресу і смоли створюють плиту. Після усіх цих процедур плиту шліфують і наносять покриття. Ламінують, наприклад.

Меблі робляться тільки з ДСП першого сорту. Це означає, що плита не має ніяких механічних ушкоджень на зразок сколов або подряпин. Обов'язково перевіряється кількість формальдегіду, що виділяється, яка не повинна перевищувати допустимі показники.  Втім, концентрація цієї шкідливої речовини все одно настільки мала, що небезпеки для людей не представляє.

Властивості ДСП, а також його вартість - це те, що забезпечило цьому матеріалу повсемістне використання. ДСП міцна і добре тримає шурупи і болти, що скріплюють конструкцію. ДСП легка в обробці. Будучи добре обробленою, ДСП не схильна до дії вологи, вона легка на вагу і коштує недорого. Поза сумнівом, останній аргумент вирішальний.

І ще: ДСП, окрім як у виробництві меблів, використовується ще багато де: при будівництві підлог під лінолеум або килими, як обшивка стін і стель, різних обгороджувань і розбірних конструкцій, при будівництві знімної опалубки і декору.

Великим виробником ДСП зараз являється Європа і Україна. У країні діють три дуже великих виробництва: "Swisspan" в м. Костопіль на західній Україні, "Kronospan" в Нововолинську а також "Кроно - Україна" в Харківській, Львівській і Івано - Франківскій областях. На ринку Європи помітний австрійський "Egger", і за якістю ДСП ця фірма Україну, звичайно, далеко обганяє.

 

Деревно - волокнисная плита (МДФ)

За короткою абревіатурою ховається зловісна довга назва: деревно-волокниста плита середньої щільності. Абревіатура з'явилася від англомовного найменування цього матеріалу : Medium Density Fibreboard.

Загалом, про цей матеріал можна сказати майже все те ж, що і про ДСП. Але відмінності, зрозуміло, є.

МДФ робиться з дрібнішої тирси. Із зовсім дрібних. Різниця між тирсою для ДСП і тирсою для МДФ приблизно така ж, як між крупинками гречаного зерна і пшоном. МДФ - дуже щільний матеріал, щільніше ДСП в два рази. Завдяки цьому він відмінно тримає болти і шурупи, а в процесі виробництва йому можна надавати і додаткові властивості. Наприклад, вогнестійкість або можливість протистояння плісняви.

МДФ використовується швидше при декоративних роботах, оскільки цей матеріал легко обробляється і має однорідну структуру. Наприклад, якщо необхідно нанести на меблі різьблення, то МДФ підійде краще всього.Також матеріал використовується при обробці приміщень і виробництві коробочок для подарунків.

Єдине, в чому МДФ "програє" ДСП - так це в ціні. МДФ набагато дорожче.

До речі, МДФ, як і ДСП, була  винайдена в Штатах, але зараз у виробництві цього матеріалу лідирує Китай.

Зрозуміло, що ДСП і МДФ являються, загалом, "родичами". Технологія їх виробництва майже одна і та ж, сфера застосування однакова. Тому часті випадки, коли два ці матеріали використовуються при виробництві однієї і тієї ж моделі меблів. Наприклад, якщо спальний гарнітур буде прикрашений різьбленням, то ті частини, по яких пройде різьблення, зроблять з МДФ, а усе інше - щоб дешевше вийшло - з ДСП.