Механізми, які використовуються в тумбах для взуття
Частенько тумби для взуття відкриваються і закриваються інакше, ніж звичайні шафки на кухні. Зроблено це, мабуть, для зручності користування. Правда, при купівлі меблів на фурнітуру, як правило, звертають мало уваги. І дуже навіть даремно. Багато буде толку, якщо колір меблів і стиль ручок ідеально підійдуть до кольору шпалер, підлоги і стелі, а всякі механізми, що забезпечують нормальну роботу дверей і шафок, зламаються через тиждень?
Газові ліфти
Так-так, справжнісінькі газові. У них використовується газ. Азот. Він закачується в пристрій ще при його виготовленні, так що конструкція герметична і ремонту, на жаль, не підлягає. І не надумайтеся розбирати газліфт самі! Він може просто вибухнути у Вас в руках, додаючи роботи найближчому відділенню травмпункта.
В цілому, все не так-то складно. Одним кінцем газліфт кріпиться до поверхні, що не рухається, інший - до дверець шафки. Газліфт має дві необхідні властивості: можливість утримувати дверцяту відкритою на вазі і можливість спрацьовування при здавленні. Тобто газліфт відкриває дверці при натисненні на неї. Ідеальна ілюстрація принципу "дія народжує протидію".
А тепер найзагадковіше і незбагненне - як же це усе працює. Загалом, так: в широкій частині газліфта знаходяться два циліндри - один в іншому. По внутрішньому циліндру вільно переміщається шток із заглушкою, яка потрібна для того, щоб перекривати отвір між циліндрами у верхній частині. Коли дверцята закриті, саме в такому положенні шток із заглушкою і знаходяться. Але коли дверцята відкриваються, шток із заглушкою опускаються вниз, і отвір між циліндрами відкривається. І ось тут починає свою роботу азот. Він знаходиться в зовнішньому циліндрі, і в мить, коли заглушка зрушується вниз, переміщається у внутрішній циліндр, давлячи на шток із заглушкою і зрушуючи їх ще далі вниз. Дверцята відкриваються і залишаються у відкритому положенні, а щоб її закрити, потрібно застосувати силу. Хоча, є і такі модифікації газліфтів, які закривають дверцята самі через деякий час. От і все хитрість.
У газліфта багато достоїнств. Він забезпечує плавне відкривання дверецяти, фіксує її у відкритому положенні. Є можливість відкрити дверцяту і без ручки. Відмінний варіант для взуттєвої шафки, та і не тільки для неї.
Поворотні механізми і інші
Цей пристрій куди простіше. Немає ніякого газу, ніяких пружинок і поршнів. Це дві боковини (як правило, з пластмаси), які кріпляться до дверецят взуттєвої тумби. Необхідно, щоб дверцята відкривалися вниз, а не убік, інакше конструкція втратить всякий сенс. Між боковинами встановлюються полиці, на які і ставиться взуття. Ось і уся конструкція. Вона має той недолік, що зимове взуття зберігати на таких полицях не вийде - аж надто вони низенькі виходять. Зате літнє взуття і всякі тапки для гостей - скільки завгодно. Що стосується "інших" то ще на практиці можуть зустрічатися металеві коліна, меблеві фабрики часто використовують їх із-за простоти і надійності. Для самого ж взуття в такому варіанті є два відділення як і поворотних механізмах, застосовується "принцип касети".
Що краще?
Це той випадок, коли однозначно сказати, що краще, не вийде. Що підходить в конкретній ситуації, то і краще.