Шановні клієнти, ми намагаємось зберігати ціни на сайті актульними, але все ж просимо вас уточнювати їх у менеджера. Дякуємо за розуміння!

 

Трохи - Трохи про кромкування меблів - ПВХ і Меламін

Деревно-стружкова плита, та сама, з якої сьогодні виготовляється величезна кількість самих різних меблів, була придумана в США в 1940-х роках. Американці зрозуміли, що при обробці деревини залишається маса стружок, а це були не ті люди, які щось викидають, не спробувавши знайти комерційне застосування. Так з'явилася деревно-стружкова плита, ДСП.

Але була одна заковика. Торці цієї ДСП були ну дуже вже неохайними. По суті справи, з них натурально стирчали всякі стружки і тирса. Продавати меблі у такому вигляді було нереально, і вимагалося знайти засіб якось ці неакуратні торці замаскувати. Крім того, необроблена ДСП виділяє формальдегід, шкідливий для організму. Звичайно, небезпека для людей невелика, але краще, щоб навіть цієї небезпеки не було. Загалом, потрібно було щось придумати.

Це питання виробникам меблів доводиться вирішувати і сьогодні. Рішень два: використання полівінілхлориду і меламіну.

 

Використання ПВХ

Говорячи зовсім просто, полівінілхлорид (ПВХ) - це пластмаса. Вона безбарвна сама по собі (звичайно, сучасні технології дозволяють розфарбувати її у будь-який колір і надати вигляду будь-якого матеріалу), дуже стійка до усіх побутових миючих засобів (величезний плюс), ніяких особливих умов зберігання для ПВХ не потрібно. Крім того, полівінілхлорид стійкий при займанні і не сприяє поширенню вогню.

Зі своїм завданням ПВХ справляється ідеально: з одного боку, повністю маскує неохайні торці, ідеально зливаючись з поверхнею, а з іншого боку захищає ці самі торці від вологи. При попаданні вологи ДСП нещадно розбухає, і це має для меблів катастрофічні наслідки. Загалом, ПВХ -  однозначно відмінне рішення для обробки кромки меблів.

 

Використання меламіну

Якщо ПВХ - це пластик, то меламін - це папір. Її щільність невелика - не більше 130г/м2, тобто навіть не в 2 рази щільніше, ніж звичайний папір, щільність якого не більше 80г/м2. Її не відразу наклеюють на торці меблів. Спочатку клеїться підкладка з папірусового паперу, потім сама стрічку з меламіну, а пізніше її ще і лакують. Ось тоді можна буде сказати, що робота по нанесенню кромки меламіну завершена.

Цей матеріал дуже простий у використанні. Для того, щоб наклеїти кромку меламіну, не треба ніякого устаткування. Все, що необхідно - це папірусовий папір, сама кромка, клей і хоч трохи прямі руки. Але в цілому кромка меламіну зараз використовується рідше, ніж ПВХ. Головна причина цьому: кромка дуже тонка, і через це видно навіть щонайменші нерівності на торцях плит ДСП. До того ж, від механічних ушкоджень вона не захищає.

 

Висновок

Зараз ширше використовується ПВХ, чим кромка меламіну. ПВХ надійніше і більш повно вирішує завдання, що стоять перед виробниками меблів. Але кромка меламіну може бути дуже корисна, якщо на меблях утворився скол: кромку можна купити в магазині, підібравши відповідну за кольором, і наклеїти на пошкоджене місце.